FORNIR

Zabudowa ścienna fornirowana

Wszystkie zabudowy wykonywane są na wymiar.
Wykończenie powierzchni zabudowy oraz wypalona grafika 3D są dowolne.

Zabudowa fornirowana stanowi kompozycję elementów składającą się na płaską drewnianą ścianę. Dzięki swojej delikatnej strukturze znajduje zastosowanie w praktycznie każdym wnętrzu – można ją położyć nawet na lekkiej ścianie nośnej czy w niewielkich pomieszczeniach bez zabierania cennej powierzchni. Odpowiednie ułożenie forniru na poszczególnych elementach Zabudowy ściennej sprawia wrażenie jednolitej powierzchni. 

Do wyboru naszych klientów są setki rodzimych lub egzotycznych fornirów naturalnych oraz modyfikowanych w trzech wariantach wykończenia: mat, półmat i wysoki połysk. Każdy z nich pięknie współgra z otoczeniem drewnianych, szklanych czy metalowych dodatków. Zintegrowane Zabudowy Ścienne z panelami drewnianymi na ścianę mogą stanowić główny punkt dekoracyjny danego wnętrza lub też tło do dowolnie stylizowanych mebli. Naturalne surowce, z jakich został zrobiony fornir, pasują do różnorodnych stylów wnętrzarskich, a w szczególności do modernistycznych pomieszczeń.

measurement-vertical

Wymiary:

270 cm wysokość, 420 cm szerokość

W skład zabudowy wchodzą:

- drzwi wewnętrzne standardowe
- drzwi wewnętrzne rewersyjne
- panele ścienne

Koszt Zabudowy

21 900,00 zł netto

*Każdy projekt wymaga indywidualnej wyceny. Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

Dowolność w konfiguracji i wykończeniu zabudowy umożliwia dopasowanie jej do każdego wnętrza w dowolnym stylu.

Nowa kolekcja drzwi wewnętrznych

Jaki fornir na ściany wybrać?

Wśród ogromnego wyboru różnego rodzaju fornirów w Creadoor zdecydować się można na fornir naturalny oraz modyfikowany – w zależności od osobistych preferencji czy oczekiwanego efektu.

Fornirowane panele ścienne w wersji naturalnej wykonane są z cienkich płatów drewna, którego struktura doskonale współgrać będzie z klasycznymi wnętrzami, urządzonymi w stylu rustykalnym, boho czy bogatymi w inne elementy wykonane z drewna. Taka zabudowa to zazwyczaj fornir ścienny z rodzimych gatunków, takich jak buk, dąb, orzech, jesion, świerk czy sosna. Równie ciekawie prezentuje się także fornir drewniany na ścianę wykonany z gatunków egzotycznych. Szczególnie interesujący efekt uzyskać można, wykorzystując bambus, mahoń czy palisander.

Fornir ścienny modyfikowany to natomiast doskonała propozycja do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz oraz mieszkań czy gabinetów urządzonych w stylu industrialnym, loftowym, skandynawskim i modernistycznym. Dzięki specjalistycznej obróbce technologicznej modyfikowany fornir na ściany pozbawiony jest naturalnych niedoskonałości drewna, takich jak np. sęki. Jednolity kolor i ta sama struktura stanowić będzie doskonałe tło dla innych elementów i mebli znajdujących się w pomieszczeniu, sprawiając, że aranżacja da efekt prawdziwie wyważony i zorganizowany ze smakiem.

Fornir drewniany na ścianę – gdzie go zastosować?

Fornirowane panele ścienne doskonale wyglądać będą jako podkreślenie danej strefy we wnętrzu. W salonie to świetny pomysł jako tło dla telewizora. W sypialniach natomiast warto zastosować fornir na ściany w części za łóżkiem, dzięki czemu stanowić będzie nowoczesną i praktyczną formę wezgłowia.

Fornir ścienny to również doskonały pomysł na aranżację gabinetu czy biblioteki. Korzystnie też wyglądać będzie jako tło dla stołu w części jadalnianej. Ściana fornirowana świetnie skomponuje się również z siedziskiem czy wieszakami w przedpokoju. Fornir drewniany można też połączyć z drzwiami bez framug, tworząc jedna spójną aranżacyjną całość, która stanowić będzie wejście do garderoby, gabinetu, łazienki lub innych pomieszczeń.