Grafiki ścienne – dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Grafiki ścienne mogą przybierać różne formy od małych obrazów oprawionych w ramy po zintegrowane zabudowy. Pierwsze sprawdzą się w ograniczonych przestrzeniach, nadając wnętrzom przytulności, drugie ozdobią mieszkania w stylu loftowym. W dzisiejszym wpisie opowiemy nieco więcej o wykorzystywaniu grafik jako dekoracji wnętrz oraz o tym, dlaczego warto mieć je w swoim domu. Skupimy się na zintegrowanych zabudowach ściennych, które z roku na rok zyskują na popularności. 

Jedyne takie grafiki ścienne

Jeśli zastanawiasz się, czy grafiki ścienne to dobry pomysł – zapewniamy Cię, że tak! Szczególnie jeśli jesteś właścicielem lub właścicielką nowo zakupionego mieszkania w stylu loftowym. Decydując się na zintegrowaną zabudowę ścienną, zyskujesz obraz w wersji maxi, który może sięgać od podłogi aż do sufitu. Bez problemu wkomponuje się w drzwi oraz szafy wnękowe lub stanie się częścią oryginalnych rozwiązań architektonicznych takich jak wszelkiego rodzaju łuki, kopuły czy pilastry. 

Zabudowy wykonujemy na wymiar według starannie przygotowanego projektu, co pozwala urzeczywistnić nawet najbardziej awangardowe pomysły Klientów. Najlepszym przykładem tego jest RIVA, czyli zabudowa ścienna fornirowana z wypaloną grafiką 3D oraz tapicerowaną wnęką ze szklanymi hartowanymi półkami. Formą przypomina rzut łodzi, więc sprawdzi się dla każdego wielbiciela żeglowania. Będzie też świetnym uzupełnieniem gabinetu inżyniera morskiego lub kapitana statku.

Grafika ścienna może przedstawiać również fascynujący świat roślin i zwierząt, które przenikając się wzajemnie, tworzą spójną całość. PANTERY autorstwa Creadoor Design są wyjątkowym projektem łączącym w sobie subtelność kwiatów ze zwierzęcą dzikością. Zabudowa posiada lakierowaną powierzchnię i wypaloną grafikę 3D. Będzie idealnie pasować do sypialni osoby o silnym, dominującym charakterze, dla której nadrzędną wartością w życiu jest niezależność. 

Grafika ścienna do pokoju kąpielowego

Pokój kąpielowy to pomieszczenie przeznaczone nie tylko do codziennej toalety, ale także wypoczynku i relaksu. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na umieszczenie w nim grafiki ściennej nadającej wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Sprawdzonym rozwiązaniem są wielkoformatowe czarno-białe projekty, które optycznie powiększają przestrzeń. Istnieje również możliwość zabudowania drzwi oraz innych obiektów znajdujących się w pokoju. KWIATY II idealnie sprawdzą się w roli zintegrowanej zabudowy ściennej, która urozmaici wygląd pokoju kąpielowego. 

Wspomniana zabudowa posiada złote obrysowania, jednak kolor lakieru można wymienić na jakikolwiek inny z palety barw RAL lub NCS. Jesteśmy w stanie także dobrać kolor do konkretnego elementu wyposażenia wnętrza, nie znając jego symbolu z palety, dzięki czemu całość będzie idealnie ze sobą współgrać. Projekt może być wykończony w macie, półmacie lub wysokim połysku. 

Grafika ścienna od Creadoor 

W Creadoor z przyjemnością urzeczywistnimy każdy pomysł Klienta, jak również wprowadzimy stosowne zmiany do proponowanych przez nas rozwiązań. Grafika ścienna powinna zachwycać, ale żeby tak się stało, musi być dokładnie przemyślana. Nasi specjaliści pomogą Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy pewni, że po latach nadal będziesz z dumą spoglądał lub spoglądała na swoje ściany, nie mogąc sobie wyobrazić poszczególnych wnętrz bez naszych grafik. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu