Wnętrze w stylu klasycznym – czym się charakteryzuje?

Styl klasyczny w aranżacji wnętrz opiera się na symetrii, harmonii i elegancji. Przejawia się poprzez wytworne, geometryczne meble, stonowane kolory na ścianach i przemyślane dodatki. We wnętrzu w stylu klasycznym nie ma miejsca na przepych, rubaszne wzory i tandetę. Równowagę zapewniają solidnie wykonane meble, drzwi i zintegrowane zabudowy ścienne. Możesz je nabyć u nas, decydując się na gotowe rozwiązania lub skorzystać z możliwości dopasowania projektu do własnych preferencji. 

Styl klasyczny wnętrza – zacznij od zabudowy ścian

Zintegrowane zabudowy ścienne, które wykonujemy dla naszych Klientów, perfekcyjnie wpisują się w styl klasyczny wnętrza, tworząc jednolitą płaszczyznę na powierzchni ściany. Sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe i przestronniejsze nie będąc przy tym pozbawionym unikalnego charakteru. Ciekawą propozycją jest zabudowa ryflowa, która swój oryginalny wygląd zawdzięcza równoległemu ułożeniu pojedynczych drewnianych listewek. Dzięki tej technice powierzchnia ściany staje się dynamiczna i kontrastująca świetnie komponując się z tapicerowanymi meblami w stonowanym, pastelowym kolorze. 

Inną propozycją zabudowy do mieszkania w stylu klasycznym jest FORNIR. Projekt zakłada pokrycie ścian cienkimi płatami drewna, które dzięki swojej delikatnej strukturze znajdą zastosowanie praktycznie w każdym wnętrzu. Nasi Klienci mają do wyboru setki rodzimych oraz egzotycznych fornirów naturalnych i modyfikowanych w trzech wariantach wykończenia: mat, półmat lub wysoki połysk. Każdy z nich można łączyć z drewnianymi, szklanymi czy metalowymi dodatkami oraz modernistycznymi meblami. 

Jaka jeszcze zabudowa ścienna idealnie wpisze się w styl klasyczny? Salon warto ozdobić motywami antycznymi wnoszącymi do wnętrza odrobinę doniosłości. Pięknie wyglądać będą również krajobrazy i motywy roślinne, które ożywią pomieszczenie, nadając mu świeżości. Przykładowe realizacje z wykorzystaniem wspomnianych rozwiązań można obejrzeć w naszej galerii.

Meble do mieszkania w stylu klasycznym 

Chcesz urządzić mieszkanie w stylu klasycznym? Pomyśl o meblach, które zaprojektujemy specjalnie dla Ciebie. Dzięki bogatej ofercie materiałów i wykończeń możesz puścić wodze fantazji i stworzyć projekt marzeń. Decydując się na meble wykonywane na wymiar, nie musisz martwić się, że nie zmieszczą się w salonie lub pokoju. Twojej głowy nie będą też zaprzątać myśli związane z dopasowaniem ich do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. 

Meble na wymiar od Creadoor dają również możliwość zabudowania wnęk i innych niewymiarowych miejsc w mieszkaniu, czego nie da się uzyskać, wybierając gotowe zestawy ze sklepu. Do mieszkania w stylu klasycznym polecamy proste geometryczne meble drewniane z elementami szklanymi bądź metalowymi. Połączenie tych materiałów sprawi, że meble będą nie tylko estetycznie wyglądać, ale także bez zarzutu spełniać swoje funkcje.

Styl klasyczny – salon, kuchnia i łazienka

Wnętrze w stylu klasycznym powinno łączyć w sobie nowe ze starym. Należy przez to rozumieć znane wszystkim formy w nowoczesnym wydaniu. Niezależnie od pomieszczenia, w którym chcemy umieścić zabudowę ścienną, meble lub drzwi trzeba pamiętać o tym, aby zachować wspomnianą równowagę. W salonie nie może zabraknąć tapicerowanej kanapy, w kuchni designerskich lamp, a w łazience starannie wykonanej toaletki z okrągłym lustrem. Poszczególne elementy wyposażenia domu można przełamać wybraną zabudową ścienną lub grafiką wielkoformatową na jednej z wolnych ścian. 

Zainteresował Cię ten wpis? Śledź bloga Creadoor na bieżąco i czerp z wiedzy naszych specjalistów pełnymi garściami. Jesteśmy pewni, że dzięki temu w Twoim domu już niedługo na dobre zagości styl klasyczny. Salon, kuchnia i łazienka to podstawowe pomieszczenia, które pomożemy Ci urządzić. Podejmiemy się również zleceń od większych firm, dla których z przyjemnością zaaranżujemy hole, sale konferencyjne i gabinety. Więcej informacji na ten temat udzielimy telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy do kontaktu